Kweek jouw eigen voedsel

Door te tuinieren word ik verantwoordelijk voor een klein stukje aarde en draag ik bij tot de verbetering en het behoud van ons leefmilieuThink global, act local. De aarde is onze gemeenschappelijke tuin, en wat ik er doe heeft gevolgen die ik me niet kan voorstellen. Door zelf groente te kweken, hoef ik er geen te kopen die van de andere kant van de wereld komen en ontneem ik ze dus ook niet van de arme bevolking daar. Wie zijn eigen groenten en fruit kweekt, is niet langer toeschouwer maar wordt een medespeler. Besparen op transport scheelt een hoop.

Voor een ouderwetse moestuin heb je een flinke lap grond nodig, heel wat tijd en 10 groene vingers! Toch zijn overal mensen aan het moestuinieren in buurtmoestuinen, zorg- & schooltuinen, maar ook in houten kisjes, kratjes of flessen, vierkantemeter-tuinen en pop-up parks. En al die mensen weten dat het echt niet moeilijk is om je eigen groente te kweken. Het is ook zo leuk!

Hulp nodig?

Heb je hulp nodig om je leerlingen of studenten toekomstbehendig te maken? Neem contact op voor een gratis gesprek, dan bespreken we wat je precies nodig hebt.
Gratis gesprek aanvragen

Of ga aan de slag met..

Vergeet de dieren niet

Gebouwen bieden veel kansen om de biodiversiteit van steden te vergroten. Door relatief simpele en goedkope ingrepen toe te passen kunnen gebouwen een volwaardige plaats … Verder lezen Vergeet de dieren niet

Lees meer

Zorg goed voor de bodem

Een kale bodem droogt sneller uit en verliest door de hardere korst het vermogen om water op te nemen. Beplanting houdt zelf … Verder lezen Zorg goed voor de bodem

Lees meer

Kweek jouw eigen voedsel

Door te tuinieren word ik verantwoordelijk voor een klein stukje aarde en draag ik bij tot de verbetering en het behoud van ons leefmilieu. Think global, … Verder lezen Kweek jouw eigen voedsel

Lees meer